Trampoliny ogrodowe: najczęstsze pytania

Trampolina ogrodowa dla dzieci

1) Jakie korzyści dają dzieciom trampoliny ogrodowe?

To oczywiste, że trampolina ogrodowa to przede wszystkim niezła dawka świetnej zabawy, zwłaszcza dla najmłodszych. Jednak oprócz frajdy ma do zaoferowania znacznie więcej, co sprawia, że każdy rodzic powinien rozważyć taki prezent dla swojego dziecka. Jakie korzyści oferuje? Otóż trampoliny ogrodowe to samo zdrowie: minimalizują i zmniejszają wady postawy, doskonalą równowagę i koordynację ruchową oraz kształtują zdrową sylwetkę. Sam widzisz, że to idealna alternatywa dla leniwego spędzania przez malucha czasu, na przykład grając w gry komputerowe.

2) Wewnętrzna czy zewnętrzna siatka zabezpieczająca?

Pytane, czy lepiej wybrać trampolinę z zewnętrzną lub wewnętrzną siatką, pojawia się chyba najczęściej. Wielu klientów jest zdezorientowanych, gdy mają do wyboru różny sposób zamontowania siatki zabezpieczającej, która z kolei w obu przypadkach wygląda podobnie. Wybór siatki jest związany z wiekiem dziecka: najmłodsi skoczkowie, w wieku 2-3 lat – będą najlepiej zabezpieczeni na trampolinie z siatką po wewnętrznej stronie. Mają ograniczoną, mniejszą przestrzeń do szaleństw, a ponadto są lepiej chronieni przed kontaktem ze sprężynami. Natomiast siatka zewnętrzna pozwala maluchowi na więcej swobody, adekwatnie do jego potrzeb i buzującej w nim energii. Ruchliwe dzieci w wieku powyżej 4 lat będą więc zadowolone, a rodzice spokojni o ich bezpieczeństwo.

Trampolina
Trampolina ogrodowa

3) Czy drabinka jest ważna?

Aby łatwiej wchodzić i schodzić z trampoliny ogrodowej, każda wyposażona jest w drabinkę. Są dwustopniowe i wykonane z metalu, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

4) A co z dorosłymi?

Trampoliny ogrodowe to nie tylko coś dla dzieci. Tak samo mogą korzystać z niej dorośli, czerpiąc ze skakania i frajdę, i korzyści dla zdrowia. Poza tym to również świetny sposób na relaks! Warto wiedzieć, że taka forma ruchu jest jedną z najskuteczniejszych metod odchudzania, dzięki czemu skutecznie można zgubić zbędne kilogramy.

Trampolina ogrodowa
Trampoliny ogrodowe

5) Jaki rozmiar trampoliny?

Pytanie o wybór rozmiaru trampoliny pojawia się podobnie często jak o siatkę zabezpieczającą. Oczywiście bardzo dużo zależy od możliwości finansowych oraz przestrzeni, jaką dysponuje się w ogrodzie. Zacznijmy jednak od wieku malucha. Dla najmłodszych dzieci – od 3 lat i więcej – najlepsza będzie trampolina o średnicy 183 cm, która ponadto dostępna jest w bardzo przystępnej cenie. Oczywiście zajmuje też niewiele miejsca, co na pewno jest dodatkowym atutem dla posiadaczy ogrodów. Starsze dzieci będą zadowolone z trampoliny większej, na przykład o średnicy 252 cm. Co więcej, świetnie sprawdzi się jako przyrząd do ćwiczeń dla dorosłych.

Trampolina ogrodowa, która cieszy się największą popularnością, ma średnicę 312 cm. Wprawdzie koszt w tym przypadku jest dość większy niż modeli opisanych powyżej, za to zabawa na niej daje największą frajdę. Oczywiście wymaga odpowiednio dużej przestrzeni w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *