Aktywność fizyczna a rozwój fizyczny dziecka

Trampolina ogrodowa dla dzieci

Aby jakoś spożytkować kipiącą w dzieciach energię, mamy do wyboru całkiem sporo możliwości. Rozmaite zajęcia sportowe, gry i zabawy to na pewno najczęstsze zajęcia, jakie rodzice wybierają dla swoich pociech. I prawidłowo. Ruch to rzecz niezbędna dla maluchów, dlatego jest to jak najbardziej godne pochwały.

Jednymi z popularniejszych ostatnio akcesoriów są rekreacyjnych są trampoliny ogrodowe. Oferują całe mnóstwo pozytywów tak dla dzieci, jak i ich rodziców.

Aktywność ważna dla dzieci

To jak najbardziej normalne, że dzieciaki aż przebierają nogami, nie mogąc ustać w miejscu – już taka jest nasza natura, bo w końcu „sport to zdrowie”. Zwłaszcza że zależy od niego prawidłowy rozwój fizyczny, zdrowie i samopoczucie.

Dziewczynka grająca w piłkę
Sport jest ważny dla maluchów

Dla każdego rodzica powinno być oczywiste, że zagwarantowanie dziecku odpowiedniej ilości ruchu to absolutna podstawa. Sport ma niezwykle istotny wpływ na to, jakich cech i umiejętności nabywa: pewność siebie, wyższa samoocena czy też lepsza koncentracja. Co więcej, owocuje to również w przyszłości – dorośli kontynuują nabyte za młodu nawyki związane ze zdrowym trybem życia.

Również ze stresem łatwiej sobie poradzić, jeżeli „od małego” absorbuje nas aktywność fizyczna. Trudno zaprzeczyć, że to wyjątkowo przydatna umiejętność – dzięki temu łatwiej sprostać wielu wyzwaniom. Dziecko, które od najmłodszych lat nabiera pewności siebie wraz z dawaniem sobie rady wobec problematycznych, nerwowych sytuacji, w dorosłym życiu z pewnością będzie miało łatwiej.

Trampolina ogrodowa – frajda większa niż gry komputerowe

Można by jeszcze długo wymieniać zalety zarażenia malca duchem sportu, ale wymienione wyżej korzyści w zupełności wystarczą. Odpowiedzialny rodzic powinien zatem dopilnować, żeby dziecko nie spędzało wolnego czasu w bierny, leniwy sposób, godzinami przesiadując z nosem wlepionym w ekran telewizora, komputera czy tabletu.

Trampolina ogrodowa
Dzieci na trampolinie ogrodowej

Czy to trudne zadanie? Mogłoby się wydawać, że tak, ponieważ te wszystkie elektroniczne gadżety są dla naszych pociech bardzo kuszące. Mają jednak poważną konkurencję, jaką od jakiegoś czasu jest trampolina ogrodowa.

Nie ma chyba lepszego sposobu na zachęcenie dziecka do odejścia sprzed monitora. Przekonał się o tym niejeden rodzic, który zdecydował się na podarowanie maluchowi trampoliny. Nie wierzysz? Sam spróbuj – kilka podskoków sprawi, że nawet w Tobie obudzi się dziecko i poczujesz się naprawdę beztrosko… Dlaczego nie oddać się tej wspaniałej zabawie razem ze swoją pociechą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *